Čistá mobilita České Budějovice

Význam cyklistiky a elektrocyklistiky

Rčení „Ve zdravém těle zdravý duch“ zná snad každý. Ale zdaleka ne každý jej dokáže naplnit. Pravda, v dnešní uspěchané době není snadné vyrazit  3x týdně do posilovny, pravidelně cvičit Jógu nebo se protáhnout při delší procházce na čerstvém vzduchu. Času je málo, práce moc a tak raději sedneme do auta, k snídani si dáme koktail na hubnutí, na svačinu větrník s Colou a jedeme jako o závod. Večer nemáme na cvičení už ani pomyšlení – komu by se po tak náročném dni taky chtělo, že.  Relaxace u televize to jistí, prášky na spaní dvojnásob. Najednou zvoní budík a celý kolotoč se rozbíhá znovu…

Jak z toho ven? Jednoduše. Zkuste nechat auto autem a vyrazit do práce na kole. Cyklistika je jedním z nejzdravějších sportů – nezatěžuje kloubní aparát, posiluje srdce, plíce i motorickou soustavu. Při pohybu na vzduchu se okysličí krev, tělo uvolní endorfiny (hormony štěstí). Další výhodou kola je jistota, že nezůstanete v zácpě, neujede vám autobus a nebude marně hledat místo na parkování. Suma sumárum, zabijete nejméně 3 mouchy jednou ranou:

Pro ty, které cyklistika baví a rádi se jí věnují i ve svém volném čase, přinášíme tipy na výlety po Jihočeském kraji v rubrice Možnosti.

Cyklistika prima je, mám jen malé výdaje:-)